Kolesterol,trigliserit,ldl,hdl ve diğer sonuçlarım:

kolestrol:227 trigliserit:264 hdl:30,04 ldl:173,3 sgot:79,15 sgpt:193,3 %hbA1c:6,19 rdw:15,2 bas:1,62 karaciğer yağlı ama normal büyüklükte böbrekler normal kist görülmedi. yardımcı olabilirmisiniz? bu değerlerin sebebi ve tedavisi için ne yapmalıyım.

Tahlil.com Cevabı : Beslenmede yağı ve aşırı şekeri kesip hareketi artırın, biraz karaciğer enzimleriniz düştükten sonra ayrıca dahiliye bölümüne veya endokrinolojiye gidin size kolesterol düşürücü ilaç yazsınlar