Sedimantasyon(25 H)-toplam demir bağlama kapasitesi(400)-Üre(24)?

Sedimantasyon(25 H)-toplam demir bağlama kapasitesi(400)-Üre(24)-CPR(0,41)-AST(17)-RF(20)-ALT(12)- bütün kan değerlerim normal sed yüksek dr.sonuçlarıma baktı bir sorun yok dedi romatizma flnda yok ama sed neden bu kdr yüksek yaşım 23 ne yapmam gerekiyo bu sonuçlara göre kansr fln yazıo korkuyorum:(

Tahlil.com Cevabı : Sedimentasyon değeriniz az da olsayüksek.Sedimentasyon yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir ancak başka nedenleri de olabilir.Sedimentasyon yüksekliği ve nedenlerine yönelik detaylı bilgi ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı okuyunuz...Sedimentasyon Yüksekliğihttp://tahlil.com/sedimentasyon-tahlili-nedir