Serbest t3 2,82 serbest t4 0,66 tsh 13,48 yorumlar mısınız?

Benim annemin test sonuçları serbest t3 2,82 serbest t4 0,66 tsh 13,48 aynı zamanda hbv dna değeri 49822 copy/ml çıktı. iki hastalık birbirini etkler mi ? ayrıca tokluk kan şekeri de biraz yüksek strese bağlı olarak artar mı cevaplarsanız memnun olurum . şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Annenizde hipotiroidi var bu şeker metabolizmasını da olumsuz etkileyebilir ama tokluk kan şekerinin yüksekliğinin tek nedeni değildir. HBV DNA yüksekliği ise hepatitin aktif durumda olduğunu gösteriyor. Doktorunuzla tedavilerin detayını konuşmanız uygun olur.