1. Saat sedimantasyon 68 sınır 12 Aso 699 sınır 200 Crp 6.44 sınır 3.5 Rf 10.4 sınır 15

Merhaba kızımın yaklaşık 7-8 aydır haftada bir hatta bu aralar 2-3 günde bir meydana gelen deri altı kırmızı döküntüleri için doktora başvurdum.Bu arada ayak eklem ağrısı şikayetlerinden dolayı doktor tahliller yazdı.Çıkan sonuçları yazıyorum.Bu arada kızım 9 yaşında 1. Saat sedimantasyon 68 sınır 12 Aso 699 sınır 200 Crp 6.44 sınır 3.5 Rf 10.4 sınır 15

Tahlil.com Cevabı : Kızınızın değerleri yüksek.Bu değerlerin yükselmesi vücutta bir enfeksiyon durumunun olduğunu gösterir.Genellikle romatizmal veya iltihabi nedenlerle yükselir.Kızınızı bir enfeksiyon hastalıkları bölümüne muayene ettirmenizde fayda vardır.