16 yaşındayım göğüs ve göbek bölgemde aşrı kıllanma var.Kıllanma için tahlil yaptırdım.

16 yaşındayım göğüs ve göbek bölgemde aşrı kıllanma var.Sırt bölgemde de tüylenme başladı.test sonuçlarım normal mi? Daha da fazla tüylenmemesi için yapmam gerekn bir şey var mı? Şimdiden çok teşekkür edrim.Cevabımızı bekliyorum.Tahlil sonuçları:BİYOKİMYATEST ADI- Sonuç - brim--Referans arlığıGlukoz 95 mg/dL 70-75Kreatinin 1 mg/dL 0.7-1.3Alt(SGPT) 28 U/L 0-55HORMONTEST ADI- Sonuç - birim- Refrans aralığıSerbstT4 1.36 ng/dL 0.74-1.79TSH 1.47 lu/mL 0.35-5.5LH 7.37 MLU/MLFSH 2 MLU/MLTestestron 765.23 ng/dl 241-827kortizol 9.35 g/dlDEHİDROEPİANDROST 182 G/DL 80-560

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal.Muhtemelen ergenlik ve gelişiminize paralel bir süreç yaşıyorsunuz.Kıllanmanın günümüzde estetiksel çözümleri de var.Bir endokrinoloji uzmanına danışmanız da yararlı olabilir.