24 gün önce erken doğum yaptım. bebeğim 34 haftalık doğdu ve yoğun bakım ünitesinde 14 gün kaldı. amniyon sıvımdan enfeksiyon almış.

 1983 doğumluyum, 24 gün önce erken doğum yaptım. bebeğim 34 haftalık doğdu ve yoğun bakım ünitesinde 14 gün kaldı. amniyon sıvımdan enfeksiyon almış. idrar kültürüm sorunsuz kan sonuçlarım, CRP 13,7;MPV 5,84; Diğer tam kan sayımlarım normal sınırlarda. sedimantasyona bakılmalımı?

Tahlil.com Cevabı :  CRP enfeksiyonlarda yüksek çıkabilir, sedimentasyon testi bakılsa da olur bakılmasa da.Enfeksiyon yönünden kültü, CRP ve kan sayımı çok daha bilgi veren testlerdir.