27 yaşındayım bayanım ldl kolesterol sonucum ..311 ve 298 çıktı?

27 yaşındayım bayanım ldl kolesterol sonucum ..311 ve 298 çıktı..(30-130) doktor yüksek ilaç vermeliyiz dedi ATOR verdi bana ..kullanmalımıyım ilacımı yoksa diet ve egzersizle geçermi...hemde 1 yıl kullanacaktır yazılıyor raporluyum..birde bu ilaç kilo aldırırmı ve çocuk olmasını engellermi..tşkler

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuzun önerilerine uymanızı tavsiye ederiz, ilaç kullanırken diyet ve spor yapmanızda sorun yoktur, normale dönerse zaten ilaç tedavisi kesilebilir..