3 yasinda ki kizimda Beta Thalassemia major var. Gecen hafta cok sikayetleri vardi, bir ara bilincini dahi kaybetti.

Hocam 3 yasinda ki kizimda Beta Thalassemia major var. Gecen hafta cok sikayetleri vardi, bir ara bilincini dahi kaybetti. Kan sayimindan cikan sonuc hemoglobine seviyesinin 2.7 oldugu idi. 2 torba kan aldi, suan iyi gibi. Doktorun dedigine gore olumden donmus. Bu hemoglobinin bu kadar dusmesi organlarina zarar vermis midir? Ya da kalici bir hasar birakir mi? Saygilar,

Tahlil.com Cevabı : Sadece 2,7 nin çok düşük bir değer olduğunu söyleyebiliriz. Zaten doktor gerekli bilgiyi vermiş