31 yaşında bayanım.Bacak ağrılarım nedeniyle tahlil yaptırdım.Sedimentasyon tahlili:117,RF testi:64 ve ASO testi 339 çıktı.Yorumunuzu bekliyorum,teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Belirttiğiniz 3 tahlil de yüksek çıkmış.ASO testi yüksekliği geçirilmiş bir bakteriyel enfeksiyonu düşündürüyor.Ayrıca RF ve Sedimentasyon testlerinin yüksekliği de romatizmal hastalıklarda karşılaşılabilen tabloyla uyumlu.Bir fizik tedavi ve/veya dahiliye uzmanının tanınızı koyacağı düşüncesindeyim.