38 taşındayım 9 haftalık hamileyim.yapılan tahlillerde toxoplazmaıgG :283,5 pozitif ıgM:12,92 pozitif çıktı bu durum hakkında bilgi verirmisiniz

38 taşındayım 9 haftalık hamileyim.yapılan tahlillerde toxoplazmaıgG :283,5 pozitif ıgM:12,92 pozitif çıktı bu durum hakkında bilgi verirmisiniz. doktorum antibiyotik tedaviye hemen başladı.budurum bebeği nasıl etkiler. şimdiden teşekkürler....

Tahlil.com Cevabı : Gebelikte toxo IG M pozitif çıkması olağan değil.Doktorunuz toxo avidite denilen bir testi de isteyebilir bu durumda sonucu doğrulamak için.