27 yaşındayım. 26 haftalık hamileyim. bir hafta önce tahlil yaptırdım ve serbest t3 : 2.38...normal değer : 2.5-3.9 ..........serbest t4 : 0.58...normal değer :

  27 yaşındayım. 26 haftalık hamileyim. bir hafta önce tahlil yaptırdım ve serbest t3 : 2.38...normal değer : 2.5-3.9 ..........serbest t4 : 0.58...normal değer : 0.61-1.12.... tsh : 2.25......normal değer : 0.34-5.6......... yorumlarsanız sevinirim. kolay gelsin

Tahlil.com Cevabı :  TSH değeriniz gebelik için hafif  de olsa  yüksek.  Bir endokrinoloji uzmanına danışmanzda yarar var.Bu konuda sitemiz yazarlarından Endokrinoloji uzmanı Doç.Dr.Mustafa Cesur'un ilgili yazısı aşağıda ve detaylı bilgiler bulunmakta.Okumanızı öneririz.Gebelik ve Tiroid Hastalıkları ve Tiroid Testlerinin Yorumlanması