5 gün önce yapılan testte plt değerimin 52 olduğunu farkettik.

5 gün önce yapılan testte plt değerimin 52 olduğunu farkettik.cocuk sahibi olmayı düşünüyorum hamile kalmamı ya da hamileliği etkiler mi?Bir de kan uyuşmazlığımız var.plt düşüklüğüne sebep mi?

Tahlil.com Cevabı : PLT düşüklüğü hamile kalmanızı pek etkilemez ancak hamilelik sürecinde doğuma kadar dikkatli bir takibi gerektirir.Şu aşamada bir kadın doğum ve hematoloji uzmanına danışmalısınız.