55 yaşında şeker ve tansiyon hastasıyım.Yüksek çıkan tahlillerimi yazdım.Ayrıca wbc değerim düşük çıkmış.

Şeker ve yüksek tansiyon hastasıyım.58 yaşındayım.SGPT(ALT)46,T.Kolestrol 215,LDL Kolestrol 143,HbA1C% 7,4,Wbc 3,98,NE% 86,1,LY% 4,12,LY# 0,16.Ayrıca doktor Wbc nin çok düşük olduğunu söylemiş. Wbc nin düşük olması kötü bir durummu? tahlil sonucunu yorumlarsanız çok memnun olurum.

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değerlerinizin yüksek çıkması Şeker hastalarında sık rastlanan bir durum.Özel diyet,gerekirse kolesterol düşürücü ilaçlar yararlı olabilir.HBA1c değerinizin yüksek olması Şeker hastalığınızı da teyit ediyor.WBC düşüklüğü için is gerkli görürse bir dahiliye uzmanı periferik yayma tahlili isteyebilir.