74 yaşındayım.Kan testi sonuçlarım:UREA 268,KREATİNİN 15.4,BUN. 125,PSA 17.77,PSA SERBEST 3.86

74 yaşındayım.Kan testi sonuçlarım:UREA  268,KREATİNİN  15.4,BUN.  125,PSA 17.77,PSA SERBEST  3.86

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle sizi bu yaşınızda sağlığınızla ilgili internetten araştırma yaptığınız için kutluyoruz.Tahlil sonuçlarınıza gelince yaşınız itibariyle de psa testleriniz yüksek.Bunlar prostatın iyi veya kötü huylu büyümelerinde yüksek çıkan testlerdir.Üre,kreatinin ve BUN testleri ise böbrek fonksiyonlarını gösteren testlerdir.Bu testlerinizin de yüksek çıkması böbreklerinizin yeterli çalışmadığını gösteriyor.Üroloji uzmanınca mutlaka değerlendirilmeniz gerekiyor.