ALT değerim yüksek çıktı, yaş 29 boy 177 kilo 102 sizce ne yapmalıyım?

ALT 59 U/L FREE T3 3,47 pg/mL FREE T4 0,79 ng/mL TSH (ultrasensitiv) 1,58 uIU/mL AKŞ (açlık kan şekeri) 96 mg/dl TKŞ (tokluk kan şekeri) 102 mg/dl KREATİNİN 0,8 mg/dl TOTAL KOLESTEROL 167 mg/dl TRİGLİSERİD 144 mg/dl HDL KOLESTEROL 33 mg/dl LDL KOLESTEROL 105 mg/dl VLDL KOLESTEROL 28 mg/dl SODYUM 139 mEq/L POTASYUM 4,7 mEq/L EKG normal Hocam kan tahlil ve ekg sonuçlarım bu şekilde. Yaşım 29 erkek 177 boy 102 kg mım.Sizede danışmak istedim.Sizce sonuçlarım nasıl.Yorumunuzu merak ediyorum.Ayrıca bu neticeye göre,1600 kaloriden oluşan bir diyet listesi verildi.Sizin düşüncelerinizi de öğrenebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim.Allah razı olsun.Çok güzel bir uygulama,bu imkanı bize sunan herkesten Allah razı olsun.İyi çalışmalar diliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Kilo fazlalığınıza rağmen tahliller kötü değil.ALT yüksekliğiniz muhtemelen karaciğer yağlanmasına bağlı.Diyetle birlikte spor yapmanız da çok yararlı olacaktır.