Anormal olan değerlerim:lym: h 3.5,ly%: h 50.0, MO:%: L 2.9,RBC : H 5.83,RDWc: H 14.8, PCT: H .299,MPV : L 7.8,PDWc: h 15.6 15 yorumlar mısınız?

Anormal olan değerlerim:lym: h 3.5,ly%: h 50.0, MO:%: L 2.9,RBC : H 5.83,RDWc: H 14.8, PCT: H .299,MPV : L 7.8,PDWc: h 15.6 15 yaşındayım erkek. Bunları değerlendirir misiniz? Ayrıca 3 tür doktorlara gittiğim doktorlar da akut faranjit var dediler. Şu anda da yutkunma sorunu çekiyorum ateş ve boğazımda yanma var. Antibiyotik verdiler vede iyileşemedim. Bugün gittidğimde bu tahliller yapıldı ve alerji var dediler, sizce ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Yapılan tahliller kan sayım tahlili.Bunlar alerji yönünden bilgi vermez.Faranjit tedavisinde her zaman antibiyotikler yararlı olmaz.Virus kaynaklı da bir farenjit geçiriyor olabilirsiniz.