Anti-TPO : 0.9, Anti-Tiroglobulin/anti-Tg :10 guatr iltihabı teşhisi konuldu .

Anti-TPO : 0.9, Anti-Tiroglobulin/anti-Tg :10 guatr iltihabı teşhisi konuldu . Diğer test değerlerimin normal olduğunu söyledi. Etol ford 400 mg hapını verdi. Bunun romatizma hapı olduğunu söyledi ama bu seni tedavi edecektir dedi.

Tahlil.com Cevabı : Sizde geçici tiroid zedelenmesi diye bilinen subakut tiroidit gelişmiştir. Tedavide Etol gibi steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar kullanılabilir. Bununla düzelmezse steroid kullanılmalıdır