Ben epilepsi hastasıyım lamıctal 50 mg (günde 6 tane) ve convulex 500 cr günde 1 kere ama 2 kapsül) kullanıyorum.

 Ben epilepsi hastasıyım lamıctal 50 mg (günde 6 tane) ve convulex 500 cr günde 1 kere ama 2 kapsül) kullanıyorum.Kan tahlili sonuçlarımda valproik asit 1.08 çıktı.Çok düşük olduğundan bana herhangi bir zararı olur mu?.Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Tahlil.com Cevabı : Tedavi edici konsantrasyon 50-100 mg/ml Toksik konsantrasyon >100 mg/ml'dir..İlaç düzeyinin takibinde kullanılır. doktorunuz tarafından değerlendirilmesi ve ilaç dozunun yeniden ayarlanması gerekebilir..