Bende Hepatit B var mı?

Hocam merhaba size tahlil sonuçlarımı atıyorum bende hepatit b var mı enfeksiyon geçir miyim? Aşı olmuştum önceden

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sonuçlarınızı inceledim. Sizde hepatit enfeksiyonu yok. Hepatit enfeksiyonunu gösteren test olan HBS AG testi sizde 0.495 çıkmış. Bu kesinlikle negatif bir sonuç. Test referans değerlerine göre 0.9 ve altı negatif. Sizin değer de 0.9 un çok altında çıkmış. Anti HBC IGG testinizin de negatif çıkması bunu doğruluyor. Diğer test sonuçları da sizde hepatit olmadığını doğruluyor.

Evet aşı olmuşsunuz. Bunu da Anti HBS test sonucunuzdan anlıyoruz. Anti HBS test sonucunuz 867 çıkmış. 10'un üstündeki değerler pozitif kabul edilir. Sizin sonucunuz da yüksek pozitif çıkmış. Yani hepatit  B ye karşı koruyuculuğunuz bulunuyor.