Çocuğum 1.5 yaşında yüksek tansiyon hastası sizce ne yapmalıyım?

Ben baska bir ulkenin vatadasiyim. Lutfen bana yardimci olun! Benim cocugum 1,5 yasta. 1 seneden fazla zamandir gorundigi yuksek tansiyon hastasi. Yani toktorlarin anlatdigi kafada fazla basinc goz damarlarini sikictirip gozlerinin siyah bolgesini saga sola oynatiyor. tipda ona nestagin deniliyormus. yani gozlerini titretiyor. Gecici bi durummu acaba? Onun icin tedavi olarak ne yapmam gerekiyor. ne yapabilirim? Simdiden Tesekkur edirim!

Tahlil.com Cevabı : öncelikle geçmiş olsun.Eğer çocuğunuzda yüksek tansiyon varsa, çocuk kardiyoloji uzmanına başvurmalısınız.Göz tansiyonu var ise, bu çocuklarda çok da olağan değildir.Bir göz uzmanına danışmalısınız.Sonuç olarak ker durumda bir üniversite hastanesine başvurmanızda yarar var.