Crp 8.61 0-5 ve sedimentasyon testi sonucu yüksek çıkmış tekrar kan alınacak yazıyor?

Crp 8.61 0-5 ve sedimentasyon testi sonucu yüksek çıkmış tekrar kan alınacak yazıyor testimde klamidya var vucudumda bu bakteri sebep olabilir mi çünkü 2.5 aydır bu bakteriyle uğraşıyorum

Tahlil.com Cevabı : CRP enfeksiyon varlığında yüksek çıkabilir.Beraberinde sedimentasyon da yüksek çıkar.Kalmidya da bir enfeksiyon etkenidir.