Egzersiz sonrası CPK testim yüksek çıktı. Neden?

 Hocam gecen gün biraz mekik vs. cektim karnım ağrıdı ve doktora gittim . tahlil yaptılar ck veya cpk adında bi değerim 4000 civarı cıktı aynıu tahlil tekrar yapıldı ve cpk 7000 civarı cıktı bunun sebebi ne olabilir sizce ..

Tahlil.com Cevabı : CPK testi ağır egzerzis sonrası yüksek çıkabilir kas yıkılmalarında da görülebilir Ancak sizinki oldukça yüksek Bir dahiliye uzmanına danışmakta yarar var