eozinofil in referans aralıgı 0 ve 7 arası iken,16 cıkmıs.bu nedir?

yaptırdığım kan testinde bütün değerlerim normal,yalnız periferik yaymada eozinofil in referans aralıgı 0 ve 7 arası iken,16 cıkmıs.bu nedir?herhangı bır alerjim yok,gaitada parazıt testı negatif.bu yukseklık neden kaynaklanmıs olabılır?tehlıkelı hastalıkların habercısı olabılır mı?

Tahlil.com Cevabı : Eosinofil yüzdesi yüksek çıkmış.Eosinofil bir çok nedenle yüksek çıkabilir.Alerjik hastalıklar,parazit hastalıkları buna örnektir.Eosinofil yüksekliği ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/eozinofil-eosinofil-nedir-eozinofil-yuksekligi-ve-eozinofil-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur