epitelyal hücre anomalisi(bethesda 2001)skuamöz hücre ascus anlamı bilinemeyen atipik hücreler çıktı?

en 24 yaşındayım çocuk düşündüğümüz için kontrol amaçlı smear testi yaptırdım.sonucunda tanı olarak epitelyal hücre anomalisi(bethesda 2001)skuamöz hücre ascus anlamı bilinemeyen atipik hücreler çıktı.bana ya bir ay sonra smear tekrarı yada kolposkopi yaptırmam gerktiğini söylediler.fakat kolposkopi yaptırırsam normal yollardan gebe kalamayacağım söylendi.ben bunlardan hiçbirini yaptırmasam ve gebe kalsam bebeğe ve bana bir sorun olurmu?

Tahlil.com Cevabı : Olma ihtimali var tabii, bence önce 1 ay sonra smear tekrarını yaptırın sonra oturun enine boyuna doktorunuzla görüşün