Eşimin SGOT,SGPT,GGT,Kolesterol ve Trigliserit değerleri yüksek çıktı.

Eşimde 4 sene önce karaciğer yağlanması çıktı.Doktor yalnızca diyet vermişti.O zaman ki değerler bu kadar yüksek değildi .Bu defa sağlık şikayeti olmamasına rağmen bu sonuçlarla karşılaştık. Eşimin dayısı hepatit hastası. biyopsi için hormon ve karaciğer ultrosonunu bekliyoruz sizce bu sonuçlardan şimdilik çıkaracağımız sonuç nedir. şimdiden teşekkürler.Tahlil sonuçları:wbc 11,00,lym 3,7,mon 0,5,grn 6,8,rdv 16,6,pdw 20,2Kolesterol: 269,Trigliserit: 338,sgot 95,sgpt 238,ggt 75gluk 151(tok)

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleri oldukça yüksek çıkmış.Karaciğer testleri olan,sgpt,sgot ve ggt de yüksek.Karaciğerle ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor bunlar.Ultrason ve karaciğer biyopsisi çok daha ayrıntılı bilgi verecektir.Kolesterol ve trigliserit yüksekliği yönünden de sıkı bir diyet,mümkünse düzenli spor yapması,yüksek değerleri düşürmede yararlı olacaktır.Gerekirse kolesterol düşürücü ilaç tedavisi de olabilir.