FERRİTİN 14.8, DEMİR 40...

1 aydır kullandıgım ferro sanol duodenal kapsül hapının ne kadar faydasının oldugunu görmek için yeni tahlil yaptım size ilk ilettiğim kan tahlil sonu ve yeni sonuclar;Eski tahlilEritrosit 5.78HGB 10.0HCT 36.66MCV 63MCH 17.4DEMİR 10FERRİTİN 2.03Yeni tahlil sonucu;HGB 14.0HCT 42.7MCV 77.4MCH 25.4DEMİR 40FERRİTİN 14.8Doktor ilaçları artı bırakabiliceimi soyledi ama ben kan degerlerim tekrar düşmesinden korkuyorum sizde 1 ay daha bu ilaca devam etsem herhangi bir tehlike içerir mi?

Tahlil.com Cevabı : Ferritin değeriniz biraz daha yükselebilir.Ancak değerlerinizde olumluya giden bir düzelme var.Doğal yollarla da kan değerlerinizi besin yoluyla düzeltebilirsiniz.Pekmez,sakatad,kırmızı j-kuru üzüm gibi