FMF ve ankilozan spondylit hastasıyım. CRP testi yüksekliği var.

FMF ve ankilozan spondylit hastasıyım .. geçen gün tahlil değerlerimde crp 87 sedim 26 çıkmıştı lab. a güvenmeyip bir gün sonra tekrar yaptırdım crp 55 sedim 65 çtıktı bir günde bu kadar değişebilirmi sizce… ve çokmu anormal sonuçlar acaba.. ?? kolşisin ve salazoprin kullanıyorum.

Tahlil.com Cevabı : Ankilozan  spondylitda CRP yüksekliği olağandır.Doktorunuzun önerilerine ve tedaviye devam edin