fsh:8.03 lh:5,96 dhea so4:362 serbest testeron :1.7 25 yaşındayım sivilcelerim çok ne yapmalıyım?

25 yaşında bir kızım sivilce problemim var sürekli ve izlerimde doktorum bana ayrıntılı hormon test yaptırdı .sonuçlar şöyle: fsh:8.03 lh:5,96 dhea so4:362 serbest testeron :1.7 ayrıca ultrason yaptırdım. sonucum iyi fakat dhea yani böbreküstü bezlerim fazla .cilt doktorum herhnagi bir bu hormonla ilgili bir ilaç vermedi antibiyotik ve krem verdi.yani kökten çözüm değil hormonlarımda çok fazla sorun olmadığı için vermemiş sadece dhea da var.1 ay sonra kullan gel dedi.sizce de doğrumu bu , bununla ilgili herhangi bir ilaç verilemezmiydi. şimdiden teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı : Sivilcenin nedeni ve türüne göre farklı tedaviler vardır.Bu konuda cildiye uzmanları tedaviyi planlamaktadır.Hormon tahliileri normal olup da sicilve sorunu olanlar da vardır.