Gaita mikroskopisinde her sahada 15-16 mantar sporu görüldü yazıyor. Mantar hastalığı teşhisi kondu

Vücudumda kaşıntı, makattan çok az sıvı gelmesi belirtileriyle gittiğim hastanede gaita tahlili yapıldı. Değerlerim normal ancak Gaita mikroskopisinde  her sahada 15-16 mantar sporu görüldü yazıyor. Mantar hastalığı teşhisi kondu.Normal değerler ne olmalı?

Tahlil.com Cevabı : Bu tanı bize biraz garip geldi.Gaita tahlilinde mantar olması ile mantar hastalığı tanısı koyulmaz.Bu zaten bir hastalık teşhisi de koydurmaz.Aldığınız gıdalar, kullanılan antibiyotikler ve farklı nedenlerle gaitada mantar görülebilir.Zaten bağırsak florasında da mantar normalde bulunabilir.En iyisi başka bir doktora daha danışın.Konuya dair çok daha detaylı bilgi için tıklayınız....