Gebelik testi olan Beta HCG ye güvenebilir miyiz?

Gebelik testi olan kanda beta hcg ye kesin güvenebilir miyiz var olan bir gebeliği yok gibi gösterebilir mi yani bunu yaptırıp negatif sonucunu gördükten sonra ultrasona gitmemiz gerekir mi lütfen cevaplar mısınz ?

Tahlil.com Cevabı : Kanda yapılan Beta HCG testi son derece güvenilir bir testdir.Var olan bir gebeliği yok göstermez , aksine dış gebelik veya kürtaj sonrası gibi durumlarda, yani gerçek gebelik yokken bile pozitif çıkabilir.Ancak testin güvenilir bir merkezde yapılması da güvenilirlik bakımından önemlidir.