Gebelikte TSH değeri ne olmalı.TSH değerim 4,02 çıktı

28 yaşındayım 7 ay önce dış gebelik geçirdim adetim 10 gün geçikti doktoruma gittim kan tahlili yaptı negatif çıktı ultrasyonda bakarken şüpheli bir durum var demişti bugündde negatif olunca öyle bir şüphe yok dedi ama daha öncede 8 gün geçikmişti adetim o zamnda şimdi ovulasyon dönemindesin demişti.yine öyle bir durummu yaşıyorum.birde geçen ay tsh değerim:4,77ydi bu ay tekrar yapıldı test tsh:4.02 çıktı doktorum normaleştiğini söyledi.

Tahlil.com Cevabı : TSH değerinizin gebelik öncesi biraz daha düşmesi uygun olacak.Bir endokrinoloji uzmanınca takip edilmenizde yarar var.Bu konuda, yazarımız Doç.Dr. Mustafa Cesur’un yazısını da okumanızı öneriyoruz.Gebelik ve Tiroid Hastalıkları