Glukoz değerim: 71 mg/dl ve insülin değerim ise:3,4 uI/ml çıktı.

24 yaşında 1,64 boyunda 56 kilo olan bir bayanım. Aşırı halsizlik ve bazen yemeklerden sonra pek sevmeme rağmen tatlı isteği oluşması üzerine ailede de şeker hastaları olduğu için bir test yaptırdım. Aç karna vediğim kan sonuçlarında glukoz 71 mg/dL, insülin 3,4 ulU/mL çıktı. Bu durumda endişelenmemi gerektirecek bir şey var mı bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçlar iyi sınırlarda ama yeterli olduğunu söyleyemem. Uzamış OGTT yani şeker yüklemesi ve eş zamanlı 1. ve 2. saat insülin değerlerine bakılırsa daha net cevap alabilirsiniz.