HbA1C tahlil sonucum 6,3 çıktı.Doktorum bana Piondia 45 mg hap verdi. ama ben yukarıda okuduğum yazıda 7,0 üzeri şekerin kötü seyrettiğini söylüyor.kafam karıştı

HbA1C tahlil sonucum 6,3 çıktı.Doktorum bana Piondia 45 mg hap verdi.

Tahlil.com Cevabı : HbA1C testi son 4 ile 8 haftadaki ortalama kan glukoz konsantrasyonunu gösterir.Sonucunuz olan 6,3 kabul edilebilir bir değer.Ancak doktorunuz açlık kan şekeriniz,klinik durumunuz veya diğer bir takım faktörleri göz önünde bulundurarak piondia 45 mg tedavisine başlamış olabilir.