hemogramımda wbc 2.3 hgb 12.9 plt 139 çıktı?

10 gündür griptim, antibiyotik ve ateş düşürücüler ile ağrı kesici kullandım, doktor reçetesi ile. 3 gün önce mide bulantısı ile acile gittim hemogramımda wbc 2.3 hgb 12.9 plt 139 çıktı. dokor gripten dolayıdır dedi. Sizce lösemi olabilirmiyim vücudumda morluk ve halsizlik yok ıyım şimdi haftaya yine test yaptırcam düşük çıkarsa lösemiden şüpeleneyim mi?

Tahlil.com Cevabı : Viral enfeksiyonlarda ( grip gibi ) wbc düşük çıkabilir.Doktorunuza katılıyorum,ancak bir hafta sonra testi tekrarlatın,yine düşük çıkarsa bir hematoloji uzmanına danışmakta yarar var.Şu aşamada lösemiden korkmanıza gerek yok