Hemoroide bağlı anemi ve karaciğer yağlanması şikayetim var.

35 yasinda, 1.92 boy, 115 kg agirliginda, erkeğim.Hemeroide bagli kan kaybi yasadim,hgb 7'ye kadar dusmustu.Kanamanin durmasi ile yukseldi ve 12'ye cikti. kolonoskopide olumsuz bir sonuc yok, tam batın dopler ultrasonda karacigerde grade 1 diffüz steatoz saptandi,diger sonuclar normal.Doktor kiloya bagli oldugunu soyledi. İdrar tahlilimde urobilinojen referans negatif ve glukoz referans deger negatif olmasi gerekirken normal cikti. yaklasik iki aydir demir hapi kullaniyorum.idrar ve kan tahlil sonuclarimi gonderiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.Tahlillerim:idrar tahlili sonuclari:renk sari,gorunum berrak,bilirubin neg umol/L,urobilinojen norm umol/L, keton neg mmol/L, protein neg mg/dL, nitrit neg, glukoz norm mg/dL, ph 5, dansite 1.030.Kan tahlili sonuclari Alt 31, ast 24,ggt 23, hgb 12.3, RDW 27.2, MCV 70.5, MCH 22.3

Tahlil.com Cevabı : Anemi bulgularınız devam etmekle birlikte iyiye gitmektedir.Karaciğer testleriniz ise normale dönmüş.Karaciğer yağlanmasında yüksek olur.Sizde şu an normal.İyiye gidiş var.Umarım böyle devam eder.