Tansiyon hastasıyım.Yüksek olan testlerim: wbc 13.3.Düşük olanlar ise:hgb 10.9, hct 33.9

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ediyorum. yüksek tansiyon hastasıyım düzenli olarak co-diovan 320/12.5, coraspin 300 mg., adalat ilaçları kullanmaktayım. dün şiddetli burun kanaması ile gittiğim hast.acil serv. yapılan tahlil sonuçlarım aşağıdaki gibidir. bu sırada tansiyonum 20-122ye yükselmişti. bilgilendirirseniz sevinirim.yüksek olanlar wbc 13.3 - ne#8.0,- plt 549düşük olanlar hgb 10.9, hct 33.9.Daha önce monopril kullanıyordum ancak yetersiz gelmeye başladığı için 6 aydır ilacım değişti. düzenli kullanmama rağmen tansiyonumu bir türlü düzenleyemiyorum. böyle ani çıkışlar yaşıyorum. bu değerler ne ifade ediyor bilmiyorum.

Tahlil.com Cevabı : WBC değerinizde hafif bir yükseklik var.Bakteriyel enfeksiyonlar sonrası yüksek çıkabilir.Ayrıca anemi bulgularınız var.Bu yönde tedavi olmalısınız.İlaç dozlarınız ve kullanımınızla ilgili bir dahiliye uzmanı size yardımcı olacaktır.