Hepatit B taşıyıcısıyım değerlerime göre DNA testi istendi sizce neden?

Merhabalar babam hepatit b taşıyıcısı 6 ayda bir kontrolden geçiyor bu kan testinde;RDW-CV değeri 15.7 PDW değeri 17.7 AST değeri 48 ALT değeri ise 69 çıkmış doktor DNA testini görelim olmadı endoskopi yapalım demiş bu ne anlama geliyor cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Bu değerlerde, karaciğer enzimlerindeki hafif bir yükseklik dışında kayda değer bir sorun yok, DNA testine göre ise Hepatit B virusunun kandaki varlığı araştırılacak