Hepatit marker yaptırdım sonuçları yorumlar mısınız?

Hepatit marker yaptırdım sonuçları yorumlar mısınız?ANTI HBS >1000ANTI HIV 0,407HBSAG 0,729

Tahlil.com Cevabı : Anti HBS testiniz pozitif, bu hepatit B ye karşı bağışıklığınız olduğunu gösteriyor.Diğer sonuçlar da normal.Sorun yok sonuçlarda

c***** :

ben kronik hepatit b taşıyıcısıyım.son tahlilimde sonucum; HBV DNA(PCR) negatif HBs Ag:(39,5)>pozitif , Anti-Hbe : 0.02 Pozitif , HBeAg ; 0.272 negatif yorumlayabilir misiniz?

Cevap:

Hepatit B taşıyıcıs olduğunuz anlaşılıyor.Ancak bulaştırıcılığınız yok.Olumlu sonuçlar, bu haliyle endişe verici bir durum yok.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b***** :

sayın doktorum yaşım 29. 11 sene önce hamileyken hbsag taşıyıcı olduğum söylendi. alt ve ast değerlerim bu zamana kadar hep normaldi. 2 yıl önce hbsag değerim 3000 üzeriydi. yalnız 2 gün önce yapılan hbsag değerim 5081 çıktı ve alt ast değerlerim yine normal ama doktor hbv dna bakılsın dedi ve diğer testlerde buzamana kadar benden bu testi istemediler hiç yapılmadı. hbsag değerlerinin yüksekliği önemlimidir bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Hepatit B virusu enfeksiyonuna yakalanmışsınız.Doktorunuz gereken bilgiyi vermiş. HBV DNA testi bilgi verecektir klinik durumunuz hakkında.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.