Hepatit testi sonucumda HBsAg reaktif yazıyor.

  Hepatit testimde HBsAg reaktif yazıyor. Doktorla konuştuğumda akut olduğunu söyledi. Virüsün form değiştirğini karaciğere yayılmış olabileceğini en kısa süre zarfında genel bi kontrolden geçmem gerektiğini söyledi.Hemşirenin ve doktorun tavırlarından durumun çok ciddi oldu kanısına kapıldım.Bu hastalık hakkında nerdeyse hiç bilgim yok.Açık bir şekilde bilgi verirseniz çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B enfeksiyonu geçirdiğiniz anlaşılıyor.Hastalığın durumu ve derecesi hakkında yorum yapabilmek için ilave testlere ihtiyaç var.Bir enfeksiyon hastalıkları veya gastroenterroloji uzmanına danışmalısınız