HGB,HCT düşüklüğü var.Ayrıca PLT (trombosit) ve WBC(lökosit) değerlerimde de düşüklük var.

23 yaşındayım dün şu tahlilermde düşüklük olduğunu söylediler ne anlama geldiğini öğrenebilirmiyim.wbc:3.8 hgb:12.3 hct:37.2 mcv:92.3 plt:76

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal değil.WBC,PLT,HGB ve HCT değerleriniz düşük çıkmış.Periferik yayma denilen bir testi yaptırmanız yararlı olacaktır.Trombosit yani plt değerinizdeki düşüklük vücudunuzda pıhtılaşma sisteminin iyi çalışmadığı gösterir.Ayrıca wbc değerinizdeki düşüklük ise enfeksiyonlara karşı reaksiyon gösteren kökositlerinizin az olduğunun göstergesi.  HGB ve HCT düşüklüğü ise anemi bulgusu.Bir hematoloji uzmanına danışmalısınız.