Hocam Lütfen Sorumu Bugun Cevaplayın

HOCAM SIRAYLA AYRINTILI CEVAP VERİRMİSİNİZ BU KONUYU KAPATMAK İSTİYORUM ARTIK1. Hocam hiv virüsü makata ve vajinaya parmak sokma ile gecmez demistiniz bende yarada yoktu bulas olmaz dediniz dogrumu?2. partnerim parmak temasından 4 gün sonra devlet hastanesinde yaptırdıgı test hiv kemiluminesans veya benzeri ) sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO referans degeri 0 -<1 Bu kacıncı nesil test ?yani (antijen, ve antikor) Testimi yani 3 kusakmı 4 kusakmı?3. Bende parmak temasından 25 gün sonra ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 25 günluk bu test yeterlimidir ? 25 gün bisey ifade edermi bu test icin?4 . YANİ HOCAM parnerim bu 0,13 degerindeki hiv testini olmadan önce 22 gün önce korunmasız iliskide bulundunu söyledi bu 0,13 lük sonuctan hiv yeni olusuyo olsa bana bulasırmı bu degerdeki ? Yani virüs olusuyo olsa 5 . 170 gün önce korunmasız baska iliskim olmustu bu ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 Olan test 170 gün önceki korunmasız iliskimden birsey kapmadım kesinmidir ? Hocam 3 ve 4. Soru patnerimin o testen önce 22 gün önce iliski yasadım lafı kafama cok takıldıBen sizce bi daha test olmalımıyım?Not.hocam size sürekli aynı konuyla mesgul ediyorum ama bu konuyu eminlik kazandıktan sonra atabilirim piskiatriye gitsemde bende bitecek bu olay sizlerin bilgisine güveniyorum Son kez detaylı bi sekilde incelermisiniz bu takıntımdan kurtulup konuyu kapatmak istiyorum simdiden cok teskür ediyorum saygılaeımla sevgilerimle degerli hocam.

Tahlil.com Cevabı :

Sorularınıza sırayla cevap veriyorum. Umarım sizi rahatlatıp kafanızdaki endişeye son verebilirim.Talep ettiğiniz üzere bugün sorunuzu cevaplıyorum.

1. Hocam hiv virüsü makata ve vajinaya parmak sokma ile gecmez demistiniz bende yarada yoktu bulas olmaz dediniz dogru mu?

Aynen öyle bu şekilde bir bulaşma olmaz.

2. partnerim parmak temasından 4 gün sonra devlet hastanesinde yaptırdıgı test hiv kemiluminesans veya benzeri ) sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO referans degeri 0 -<1 Bu kacıncı nesil test ?yani (antijen, ve antikor) Testimi yani 3 kusakmı 4 kusakmı?3. Bende parmak temasından 25 gün sonra ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 25 günluk bu test yeterlimidir ?

Bu test sadece antikor ölçen bir testtir. Kuşak bilgisi ile nitelendirilmez. Ancak son derece güvenilir bir testtir. Hem antijen hem de antikor ölçen testler ise  4. kuşak testlerdir. Zaten partnerinizde bir enfeksiyon olmadığından size bulaş ihtimali de bulunmamamktadır.25 gün  yeterlidir.Testler de yeterlidir.

3. YANİ HOCAM parnerim bu 0,13 degerindeki hiv testini olmadan önce 22 gün önce korunmasız iliskide bulundunu söyledi bu 0,13 lük sonuctan hiv yeni olusuyo olsa bana bulasırmı bu degerdeki ?
 Yani virüs olusuyo olsa 5 . 170 gün önce korunmasız baska iliskim olmustu bu ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri) sonuc 0,09 Birim S/CO karar sınırı 0-1 Olan test 170 gün önceki korunmasız iliskimden birsey kapmadım kesinmidir ?

Size partnerinizden bulaş riski yoktur zira partneriniz de HIV negatif. HIV negatif biri bir hastalık bulaştıramaz HIV yönünden.Sonuç olarak bir hastalık kapmamışsınızdır.

4.Ben sizce bi daha test olmalı mıyım?

Bir daha test olmanızı gerektiren bir durum kesinlikle yoktur.

Sonuç olarak son kez tahlillerini değerlendirdim. Sizde kesinlikle HIV enfeksiyonu riski yoktur, partnerinizden de size bulaşma ihtimali yoktur. Sonuçlarınız da net bir şekilde negatif çıkmış bu sonuçlar da tertemiz. Emin olun HIV yönünden bir enfeksiyonuz yok. Lütfen bu konuya dair bir daha da soru sormayın ve test yaptırmayın. Boş yere para harcamayınız lütfen.

Konuyu enfeksiyon riski yönünden tamamıyla kapatabilirsiniz. Ancak yine takıntı olarak sizde kalıyorse mutlak suretle bir psikiyatri uzmanına başvurunuz. Sizi rahatlatıcı tedavi uygulayacaktır.

Sağlıcakla kalınız, sevgilerimle...