Homa1-ir testi sonucu 3,18 çıktı. 1.8in üzerinde çıkması metabolik sendrom,2.7nin uzerinde cikmasi insülin rezistansı imiş.

35 yasinda bayanim homa1-ir testi sonucu 3,18 çıktı. Sonuclarda yazan; değerin 1.8in üzerinde çıkması metabolik sendrom,2.7nin uzerinde cikmasi insülin rezistansı ile uyumlu olduğu bildirilmektedir yaziyor.bende insülin direnci var anlamına mı gelmekte bu sonuç.tedavisi ilaç ile mi yapilmakta

Tahlil.com Cevabı : Evet sonucunuz insülin direnci lehine.Bir endokrinoloji uzmanı kontrolünde tedaviniz yapılmalıdır.