İdrar kültür tahlili yaptırdım.BAKTERI :Klebsiella pneumoniae; ÜREME DÜZEYİ :100.000 CFU/ML çıktı

Merhabalar idrarda kültür tahlili yaptırdım ' MATERYAL :İdrar; BAKTERI :Klebsiella pneumoniae; ÜREME DÜZEYİ :100.000 CFU/ML; ANTIBIO: Ampisilin=Dirençli, Amoksisilin/Klavulanik Asit=Duyarlı, Gentamisin=Duyarlı, Nitrofurantoin=Duyarlı, Ertapenem=Duyarlı, Cefazolin=Duyarlı, Ofloksasin=Duyarlı, Ampisilin/Sulbaktam=Duyarlı, ' sonuçlar bu şekilde cıkmış yorumlarsanız sevınırım

Tahlil.com Cevabı : İdrar yollarınızda enfeksiyon var.Etken olan bakteri ise Klebsiella pneumoniae; buna karşı kullanılabilecek antibiyotikler de belirtilmiş.