İdrar tahlili sonucumu yorumlar mısınız?Doktorum anlaşılır birşey söylemedi.

33 yaşında bayanım.İdrar tahlili sonucumu gönderiyorum.Doktorum anlaşılır birşey söylemedi bu değerler sonucu korkmam gereken birşey varmı bunu öğrenmek istiyorum çok teşekkürler 750 mg bir antibyotik tedavisi verdi 14 tane var günde 2 tane.Ayrıca ca125 testim, 22.6 çıktı.Tahlil sonuçları:glu neg,ket neg,bil neg,pro neg,nıt neg,ph 5.0,bld 3+250rbc,s.g 1.020leu 2+250wbc,mebzul lokosit.

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlili sonuçlarınız enfeksiyon geçirdiğinizi işaret ediyor.Korkmanızı gerektiren bir durum yok.Birçok kadın idrar yolu enfeksiyonu geçirebilmektedir.Ancak antibiyotik tedavisi öncesi idrar kültürü tahlili de yapılması,hem hastalığa yol açan mikroorganizmanın tayini hem de buna uygun antibiyotiğin verilmesinde son derece yararlıdır.Sanırım size bu tahlil yapılmadan tedavi başlanmış.