İdrar tahlili yaptırdım.25 yaşında bayanım.İdrar mikroskopisinde Bol Eritrosit çıktı.Taş düşürdüğümü söylediler.Ne yapmalıyım.

Tahlil.com Cevabı : Tek başına idrar tahlili ile bu kanıya varılmaz.Ama idrarınızda eritrosit(alyuvar) görülmesi kanama olduğunu gösterir.İdrar tahlilinizdeki diğe sonuçları yazmamışsınız.İdrar yolu iltihplarında da eritrosit görülebilir,ayrıca adet döneminde verilen idrar tahlilinde de benzer sonuç çıkabilir.Üroloji bölümünde muayene olmanızı öneriyorum.Yapılacak radyolojik tahliller (film,ultrason gibi) detaylı bilgi verecektir.