İlişki sonrasında gebelik testi yaptırdım. Sonuç negatif ancak adetim hala olmadı. Stres kaynaklı mı yoksa hamile miyim?

Sevgilimle ben sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, normalde adet günü her ayın 19'unda oluyormuş. Yani adet döneminden 17-18 gün geçti ve hala daha adet olmadı ve dün de hamilelik testi yaptı sonuç negatif çıktı sizce stresten mi kaynaklanıyor bu durum ? Ve hamilelik testi güvenilir midir bu konuda?

Tahlil.com Cevabı : İdrarla yapılan testler bazen yanılabiliryor. Kanda HCG değeri veya ultrason muayenesi daha net sonuçlar verir. Sürtünme ile ilişki de hamilelik ihtimali düşük de olsa var. Söylediğin gecikme biraz fazla. Eğer testler negatifse gecikmenin nedeni stres olabilir. Ancak gecikme devam ederse doktora gitmesi gerekir. Kadınsal bir hastalığın belirtisi olabilir.