İyi günler hocam...son bir buçuk senede yaşam düzenim değiştiği için 11 kilo aldım.

İyi günler hocam...son bir buçuk senede yaşam düzenim değiştiği için 11 kilo aldım...3 ay önce kilo vermek için diyetisyene gittim.hiç bir sonuç alamadım..hareketsiz olan yaşamımı sporla egzersizle aktifleştirdim.haftada 3 4 kez spor yapıyorum 40 dk yürüyüş 15 dk eliptik bisiklet 30 dk direnç egzersizleri...gideceğim yerlere yürüyerek gidiyorum...az çok yemek alışkanlıklarımıda düzene soktum..güzel sağlıklı bir kahvaltı ara öğünler de 2 3 kayısı 2 3 ceviz bazen meyve....abur cubur u çıkarttım hayatımdan...tatlı çok istersem haftada bi defa istediğim bi tatlıyı yiyorum..ekmek sadece kahvaltıda....çayı kahveyi çok şekerli içerdim.şimdi şekersiz içiyorum..krom takviyesi alıyorum...bitki çayları yeşil çay içiyorum...sıcak su her sabah...günde 3 lt su.....ama 3 aydır gram oynamadı kilom...mağızdanim çok bozuluyor artık...vücudumda cm olarak incelme de yok..herşey boşa gidiyor....millet 2 gün yemek yemese 3 kilo veriyor..trioid lerimde normalmiş...1.68 boyunda 73 kiloyum....bana yardımcı olursanız sevinirim..hangi doktora gitmeliyim ne gibi tahliller yaptırmalıyım?önereceğiniz başka şeyler varmı?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle sizi kutluyorum.Zayıflamak için elinizden geleni yapmışsınız.Bir endokrinoloji ve metabolizma uzmanı size yardımcı olacaktır.Benim önerilerime gelince.Vücudunuzdaki yağ,kas ve su oranını ölçtürün.Bu vücudunuzun yapısı ve zayıflama yolları konusunda ip ucu verecektir.Yürüyüş yaparken de vücudunuzun yağ yakabilmesi için nabızınızın da belli bir sayıyı geçmesi lazım,yani oldukça tempolu bir yürüyüş,mümkünse koşu yapmanız yararlı olacaktır.Azimli çabalarınıza da devam edin.Unutmayın azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz.