Kan tahlili sonuçlarım:total kolesterol 227, trigliserit 224,LDL kolestrol 141.2, glukoz 131,MCV 78.6

Tahlil.com Cevabı : Total kolesterol ,trigliserit ,LDL ve glukoz değerleriniz yüksek.Bir endokrinoloji uzmanına muayene olmalısınız.Diabet(Şeker Hastalığı) ve/veya Metabolik Sendrom bulguları gözüküyor.Kolesterol düşürücü ilaçlar yararlı olabilir.Düzenli egzersiz ve diyet de çok önemli.