Kan testlerimin sonucunda MCH 26, MO 0.7, Vitamin B12 191, Sedimentasyon 26 olarak çıktı.Saç dökülmesi nedeni olabilirler mi?

Sevgili doktor, kan testlerimin sonucunda MCH 26, MO 0.7, Vitamin B12 191, Sedimentasyon 26 olarak yuksek çıktı.Doktorum, bana sadece kansiz oldugumu soyledi ve igne ve hap yazdi. Ben burdaki B12 harici digerlerinin ne olduklarini anlayamadim. Bunlar tehlikeli midir, sadece bu haplarla gecer mi, yan etkileri nelerdir merak ettim. Bir de bunlarin eksik ya da yuksek olmalari sac dokulmesine de sebep oluyorlar mi?

Tahlil.com Cevabı : Vitamin B 12 değeriniz düşük.Saç dökülmesine neden olan etkenlerden biri de Vitamin B 12 eksiliğidir.Eksik olan vitamin b 12,dışardan alınan B 12 içeren haplarla normale dönebilir.MCH,MO ve sedimentasyon değerlerinizde ise dikkat çekici bir problem gözlenmiyor.