Karaciğer enzimleri ile ilgili karaciğer testleri ve hepatit testlerimi gönderiyorum.Yorumlar mısınız?

İki ayrı zamanda yapılan tahlillerimi tarihleri ile gönderiyorum.ilk tahlilimde boyum 165 kilo 102 idi.İkinci tahlilde kilom 77 ye indi.Tansiyon değerlerim 18/10 dan 12/8 e indi.ilk tahilleri yaptırırken ultrason yaptırmıştım .grade 2-3 derecede yağlanma olduğu görülmüştü.Şuan sosyal güvencem olmadığından ultrason yaptıramıyorum.Değerlerin düşmüş olması karaciğerimdeki yağlanmanın azaldığı anlamına gelir mi?Karaciğerimin işlevleri ile ilgili başka ne gibi kan tahlili yatırabilirim?1. tahlil01.06.2009 tarihli tahlil sonuçlarımAST (SGOT) 47ALT (SGPT) 97GGT 63HBS AG negatifANTI-HCV negatifAnti HBs POZITIF (130.8)31.03.2010 tarihli tahlil sonuçlarımAST 25ALT 27GGT 36HBS AG negatifANTI-HCV negatifAnti HBs POZITIF

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle sizi tebrik etmeliyim.İlk kez sitemizde yorumladığımız bir tahlil sonucunu bu kadar mutlulukla okuduk.Gayet güzel bir irade ile kilo verip karaciğer yağlanmasına bağlı yüksek çıkmış olan karaciğer enzim testlerinizi normal değerlere düşürmüşsünüz.Kilo vermeniz bununla birlikte tansiyonunuzda düşme sağlamış.Ultrason çektirseniz de muhtemelen yağlanmada azalma görülecektir.Bundan sonra dikkat etmeniz gereken verdiğiniz kiloları korumak ve fazladan kilo almamaya çaba göstermek.Düzenli egzersiz ve spor da mutlaka yapmanız gerekenler.Sağlığınızın hep iyi olması dileğiyle....